+380675004436
+380683021890
E-mail:  dimkomforta@gmail.com
Київ, вул. Лугова 9п

І знову про шамотну глину

І знову про шамотну глину

Привіт. Ми знову вирішили поговорити про шамотну глину. Чому про неї? Та просто тому, що це дійсно дуже цікавий матеріал, який відродився в останні роки і став сучасним матеріалом, що застосовується в будівництві, в оформленні інтер'єрів екстер'єрів та в   ландшафтному дизайні. Шамот став використовуватися порівняно недавно, але з кожним роком набуває все більшої популярності. Ще років 10-15 тому на індивідуальних заміських будинках стали з'являтися накладні елементи малих архітектурних декорів: обрамлення фронтону, виготовлення фамільного герба на фасаді, таблички з назвою та зазначенням вулиці і номера будинку, фризи, пілони, декоративні колони, рельєфні панно, вставки з кераміки в цокольний поверх. Інтер'єри стали прикрашати скульптури, бюсти, барельєфи. З ростом ландшафтного дизайну став рости попит і на виготовлення садово-паркових скульптур, великих і малих вуличних вазонів, облицювальний матеріал для фонтанів і басейнів.            

Шамотні вироби вражають своєю красою й індивідуальністю. Все залежить від людини, яка створює ці вироби: від настрою, від натхнення, від сили фантазії. Багато виробів можна віднести до творів мистецтв. І дуже шкода, що індивідуальні вироби з шамотної глини ніколи не стануть надбанням суспільства, і не зможуть радувати кожного з нас, а тільки лише вузьке коло людей. В сьогоднішній час можна зустріти камінні кахлі ручної роботи з неповторним розписом в унікальній техніці кольорового декорування або ексклюзивні столики в техніці шамот в обрамленні декоративних елементів з дерева або кованого металу. Найцікавіше в шамоті це процес «старіння». Готовий вироб після рук художника отримує власну легенду, або красиву історію, щоб господар будинку міг розповісти її іншим. Хороший художник проживає з виробом певний період свого життя, передає йому свою душу, наповнює енергетикою. У цьому й цінність такого виробу. Так, це ексклюзив! Так, це дорого! Але, ми можемо побачити весь спектр можливостей такого, на перший погляд, дуже простого, але в готовому виробі дуже достойного і багатого матеріалу як шамот.
До всіх вже перерахованих властивостей матеріалу можна додати його пластичність, що відкриває можливість обіграти будь-який стиль. Можна виготовити вироб, який буде виглядати як руїни стародавньої фортеці, або зробити обробку інтер'єру в дусі СРСР. Шамот гармонійно поєднується з інтер'єрами в стилі мінімалізму і хай-тек, протиставляючи агресивності форм свою теплоту і м'якість, застосовуючи певні технології. Можна домогтися ефектів водовідштовхування, морозостійкості і вогнестійкості. Шамот відмінно ладнає з куванням, мармуром, деревом та іншими природними матеріалами. Не секрет, що останнім часом люди потягнулися до натурального, простого і піднесеного. Звідси і затребуваність виробів, що імітують старовину. Стримана і благородна краса шамота тут стовідсотково потрапляє в точку.
Ми всі прагнемо до надійності і стабільності. Створити стабільне життя людині не завжди під силу, а ось випробовувати ці відчуття в принципі можливо. Саме це і являє шамот - енергію стабільності, відчуття спокою і надійності. Як кожен виріб, що минув вогонь, шамот здатний забирати негативну енергію, а віддавати своєму господареві тільки тепло і позитивну енергетику


write a review
your name:


your email:


text:
Осталось символов: 1000


please take the test


Защита от ботов:
support mistake if you notice an error