+380683021890
Viber, WhatsApp, Telegram +380675004436
Київ, вул. Лугова 9п

Шамот та його переваги.

Шамот та його переваги.

Виготовлення різних предметів з шамотної глини - древній вид народного ремесла. З незапам'ятних часів керамічні вироби служили людині. Всюди, де були природні запаси глини, придатної для обробки, майстри-гончарі створювали різноманітні за формою і декору цветоние горщики, вазони та інші види керамічних виробів. Кераміка різних епох відзначена характерними рисами свого часу. У більшості музеїв світу зберігаються рідкісні експонати з кераміки, що належать майстрам гончарного мистецтва різних епох. Дожила до наших днів древня методика виробництва глиняних посудин по суті не змінилася. Інтерес до кераміки зберігся і в наш час. Це і "гжельських" кераміка і "опішнянська" кераміка і "гуцульська" кераміка і Димково іграшка та інші види художнього ремесла.

Шамот це різновид кераміки. Вироби з шамотної кераміки завжди привертали і будуть залучати погляди своєю теплотою і яскравою індивідуальністю. У шамота шорстка структура, дуже приємна на дотик. У готовому вигляді натуральний колір шамоту від світло-бежевого до темно-бежевого.

Ось лише деякі переваги квіткових вазонів з шамоту в порівнянні зі звичайними керамічними:

  
- Шамотні вироби виробляються при високих температурах, що дозволяє видалити з їх поверхні всі шкідливі речовини. Вони просто випалюються. Залишаються тільки інертні сполучення, абсолютно не шкідливі, як для людини, так і для тваринного та рослинного світу.

  
- Квіткові горщики, вазони та інші вироби з шамотної глини підкреслюють стиль і створюють затишок у вашому домі. При вмілому підборі таких виробів вони гармонійно впишуться у ваш інтер'єр, екстер'єр та доповнять його. Окрасою служать орнаментальні й тематичні панно, кашпо, декоративні вази і квіткові горщики, вазони, коллони, скульптури, використовувані як окремі вироби так і в композиції. Іноді буває, що всього лише кілька виробів з шамоту внесуть свою родзинку у ваш інтер'єр та зроблять його гармонійним і оригінальним.

  
- Шамот сприятливо позначається на висаджених в нього рослинах. При унікальній жароміцності шамот має пористу капілярну структуру, що дозволяє випаровуватися зайвій волозі, добре пропуськати повітря. Хороший повітрообмін покращує аерацію кореневої системи рослин, завдяки безперешкодному доступу кисню.

Можно з упевненістю сказати, що шамот - ідеальний матеріал для побутових і художньо-декоративних виробів. Шамот дає безмежні можливості для створення самих різноманітних елементів декору. Екологічна чистота матеріалу, пластичність, вишуканість, м'якість ліній, природність і обширна колірна гамма шамоту допомагають ще на стадії ескізів розкрити і втілити в життя будь-які ідеї, що дозволяє застосовувати вироби з шамоту не тільки в оформленні інтер'єрів та екстер'єрів, а й в оформленні ландшафтного дизайну та ландшафтної архітектури.

Коржова Алла
17 10 2018 21:44
коментар: Очень люблю изделия из глины.Хотела бы обучиться этому ремеслу и всем тонкостям.

написати свій відгук
Твоє ім'я:


Ваш e-mail:


Текст:
Осталось символов: 1000


Будь ласка, пройдіть тест


Защита от ботов:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб виправити його.